Jak działa lodówka z kostkarką?

Jak działa lodówka z kostkarką?

Napoje z lodem sprawdzą się doskonale podczas imprez czy upalnych dni. Kilka kostek dodanych do szklanki potrafi zdziałać cuda. Samodzielne przygotowywanie woreczków z lodem czy ich częsty zakup w sklepie może być jednak trochę problematyczny. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszy się lodówka z kostkarką. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu?

Wybór nowej lodówki

Czy wiesz, na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowej lodówki? Istotny jest nie tylko jej rozmiar czy wygląd (chociaż warto dodać, że i w tej kwestii mamy do czynienia z szeroką gamą produktów w różnych kolorach i wykończeniach), ponieważ równie istotne jest to, z jakich nowoczesnych rozwiązań jesteśmy w stanie korzystać.

Przykładowo marka Samsung jako pierwsza w Polsce wprowadza na rynek nowe, innowacyjne portfolio bardziej energooszczędnych lodówek z modułem Wi-Fi. Taką lodówką możemy zarządzać z poziomu aplikacji SmartThings*. To rozwiązanie, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków.

W portfolio znajdziesz również lodówkę Family Hub, a za pośrednictwem wspomnianej aplikacji możesz w dowolnym momencie sprawdzić zawartość lodówki. To wszystko dzięki wbudowanej wewnątrz komory kamerze.

Lodówka z kostkarką – tak czy nie?

Dla wielu osób lodówka z kostkarką to doskonałe rozwiązanie, z którego nie chcą rezygnować. Czy każdy doceni posiadanie stałego dostępu do gotowych kostek lodu? Zapewne znajdzie się wiele osób, które będą regularnie korzystać z kostkarki. Nie trzeba również martwić się o to, że ten dodatek zabierze nam potrzebne do przechowywania miejsce. Na przykład w przypadku lodówek Samsung została ona umieszczona na drzwiach, dlatego też nie musimy zajmować przestrzeni zamrażarki. Dodatkowo obsługa kostkarki i jej uzupełnianie są naprawdę proste.

Lodówka Side by Side z kostkarką

Nowoczesne lodówki Samsung Side by Side charakteryzuje – jak sama nazwa wskazuje – obecność podwójnych drzwi. To wygodne rozwiązanie, które pozwala nam na posiadanie dużego urządzenia, które jednocześnie jest komfortowe w obsłudze. Jednak niemałą zaletą wielu modeli lodówek z tej serii jest obecność kostkarki.

Jak zostało już wspomniane, ta została umieszczona na drzwiach, dzięki czemu dostęp do niej jest bardzo łatwy. W dowolnym momencie możemy dorzucić kilka kostek lodu do szklanki i to bez konieczności otwierania lodówki. Co jeszcze jest tutaj istotne? Przezroczysta plastikowa pokrywa sprawia, że bez trudu sprawdzimy, ile kostek lodu jeszcze pozostało.

Lodówka dwudrzwiowa z kostkarką ma jednak znacznie więcej zalet, ale obecność konkretnych technologii uzależniona jest od tego, jaki model wybierzemy. Tych w ofercie marki jest wiele. W niektórych wariantach znajdziemy nawet dystrybutor wody. Warto dodać, że najczęściej kupowane lodówki w Polsce to właśnie lodówki Samsung**.

* Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account. Funkcje i treść mogą się różnić w zależności od kraju.

** W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.