Pierwsza Komunia Święta – o czym musisz pamiętać?

Pierwsza Komunia Święta – o czym musisz pamiętać?

Ceremonia Pierwszej Komunii Świętej jest dla każdego dziecka ważnym wydarzeniem i dniem pełnym niesamowitych wrażeń. Z jednej strony przeżycie duchowe, a z drugiej prezenty i przyjęcie. Wszystko to wymaga od rodziców dziecka komunijnego długich przygotowań. Co znajduje się na liście rzeczy, o których należy pamiętać?

Strój i dodatki dla dziecka

Rodzicom dziecka komunijnego często sen z powiek spędza to, o czym powinni pamiętać i jakie zadania wykonać, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Na pewno jedną z podstawowych kwestii jest strój dla dziecka. W niektórych kościołach to parafia zamawia stroje liturgiczne, aby nie było tzw. rewii mody i każde dziecko wyglądało tak samo. Ale nie jest to regułą. Czasami sukienkę lub garnitur muszą kupować rodzice indywidualnie. Do tego dochodzą buty, a dla dziewczynki również torebka, białe rękawiczki, bukiecik i wianek. W tym sezonie najmodniejsze wianki to te z żywych kwiatów. Na liście zakupów pojawia się również łańcuszek z medalikiem, różaniec i modlitewnik.

Organizacja przyjęcia

Po części religijnej przychodzi czas na przyjęcie komunijne. W zdecydowanej większości rodzice decydują się na organizację go w restauracji. Wówczas trzeba pamiętać o odpowiednio wcześniejszej rezerwacji. W niektórych regionach dokonuje się ją nawet z półtorarocznym wyprzedzeniem. Na około cztery miesiące przed uroczystością komunijną należy wręczyć gościom zaproszenia. Mogą być one gotowe lub personalizowane. Mniej więcej w tym okresie trzeba też określić menu na przyjęcie komunijne. Poza tym w cukierni należy zamówić tort. Coraz popularniejsze staje się też wynajęcie fotografa, który uwieczni ten ważny dzień i zrobi piękną fotorelację. Na tym nie koniec, bo niektórzy rodzice decydują się na dekoratora, który udekoruje stoły i zrobi tzw. ściankę za krzesłem dziecka czy zamawia animatora.

Pierwsza Komunia Święta to podniosła uroczystość, która wiąże się z szeregiem obowiązków dla rodzica. Jeżeli szukasz restauracji z wyjątkowym klimatem, to polecamy Naskrajnej.pl, która położona jest wśród pięknego sosnowego lasu.