Superfoods – produkty o niezwykłych właściwościach

Superfoods – produkty o niezwykłych właściwościach

Choć nie istnieje żaden magiczny sposób, aby poprawić swoje zdrowie, samopoczucie, a także wygląd w 5 minut, nie należy się negatywnie nastrajać. Priorytetem każdego człowieka powinno być dbanie o siebie, także podczas przygotowywania posiłków. W ostatnim czasie wiele mówi się o superfoods, czyli produktach o niezwykłych właściwościach, które należy włączyć do swojej diety. Czym są superfoods i jak powinno się je stosować? Przekonaj się sam!

Czym są superfoods?

Superfoods to określenie dla produktów bogatych w ogrom zbawiennych składników odżywczych dla zdrowia człowieka. Są one naturalnego pochodzenia, dzięki czemu organizm przyswaja je o wiele łatwiej. Tego typu produkty mają w swoim składzie zarówno witaminy, minerały, jak i błonnik, czy przeciwutleniacze. Ma to ogromny i oczywiście pozytywny wpływ na Twoje zdrowie i codzienne samopoczucie.

Jakie produkty zalicza się do superfoods?

Lista produktów, które zalicza się do superfoods jest ogromnie długa, ponieważ są to składniki pochodzenia naturalnego. Mamy jednak świadomość, że nie wszystkie są dostępne w wielu regionach, dlatego skupimy się na najważniejszych, które na stałe powinny zagościć w Twojej diecie.

Truskawki

Po truskawki sięgamy chętnie co sezon letni. Warto zadbać o to, aby znalazły się w Twojej diecie przez cały rok. Nie bez powodu zaliczane są do grupy superfoods, ponieważ w swoim składzie zawierają kwercetynę, która jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym. Truskawki są także cennym źródłem błonnika i posiadają pektyny, które odpowiadają za prawidłową pracę jelit i całego układu pokarmowego.

Jagody Acai

Owoce te uznawane są za bomby witaminowe nie bez powodu. W swoim składzie zawierają:

  • witaminę A;
  • witaminy z grupy B;
  • witaminę E;
  • witaminę C.

To jednak nie wszystko. Jagody Acai są także źródłem kwasów tłuszczowych OMEGA-3 i OMEGA-6. Mają również ogrom cennych minerałów i antyoksydantów, które zwalczają wodne rodniki. W praktyce oznacza to, że owoce te nie tylko zbawiennie wpływają na Twoje zdrowie i samopoczucie, lecz także na Twój wygląd. Regularne spożywanie jagód acai sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądała młodziej i promienniej.

Siemię lniane

Siemię lniane jest dość znane, jednakże popularność jego użytkowania dopiero się rozpoczyna. Nie bez powodu polecane jest przez wszystkich dietetyków, ponieważ jego regularne spożywanie zmniejsza uczucie głodu. Warto je jednak stosować nie tylko wtedy, gdy zależy Ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Jest ono bowiem źródłem kwasów OMEGA-3. W swoim składzie ma także sporą ilość błonnika, który usprawnia pracę jelit i całego układu pokarmowego. Siemię lniane odpowiada również za regulowanie nastroju, w swych właściwościach wykazuje poprawę samopoczucia.

Komosa ryżowa

W Twojej diecie nie powinno zabraknąć produktu, jakim jest komosa ryżowa, ponieważ jest to bomba odżywcza dla Twojego organizmu. W swoim składzie zawiera żelazo, kwas foliowy i witaminy z grupy B, które odpowiadają za poziom energii i Twoje samopoczucie. To jednak nie wszystko bowiem komosa ryżowa zawiera kompletne białko, a co za tym idzie, jest w stanie dostarczyć 9 niezbędnych do funkcjonowania aminokwasów.

Jak stosować superfoods?

Przede wszystkim nie wahaj się z nich korzystać i używać na co dzień w swojej kuchni. Nawet niewielka ilość tychże produktów może wspomóc Twoje zdrowie, jak i samopoczucie. Choć podstawą jest zdrowy i zbilansowany jadłospis, nie może w nim zabraknąć produktów, które w swych właściwościach będą działać zbawiennie na organizm.

Jeden komentarz o “Superfoods – produkty o niezwykłych właściwościach

  1. Szkoda, że jagody acai są ciężko dostępne, bo ich właściwości zdrowotne i smak są na najwyższym poziomie. Czy po zamrożeniu nie tracą tych cech?

Comments are closed.