Dobry komplet talerzy: jak wybrać odpowiedni?

Dobry komplet talerzy: jak wybrać odpowiedni?

Bez wątpienia komplet talerzy i zastawa stołowa to naczynia, które mają służyć nam przez lata. Korzystamy z nich zarówno na co dzień, jak też przy okazji rozmaitych uroczystości, świąt i spotkań w gronie rodziny lub znajomych. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta naczyń tego typu. Różnią się pod wieloma względami, na przykład przeznaczeniem, materiałem, wyglądem czy kształtem. W związku z tym przygotowaliśmy praktyczny przewodnik, który pomoże Ci podczas zakupów.

Znaczenie dobrego wyboru talerzy

Nie ulega wątpliwościom, że decydując się na zakup kompletu naczyń obiadowych, opłaca się postawić na jak najwyższą jakość. Chodzi o to, by talerze służyły nam jak najdłużej – przez lata.

Używamy ich codziennie, zarówno przy okazji zwykłych posiłków, jak i innych sytuacji, na przykład wizyty gości w czasie świąt. Tak częste oraz intensywne użytkowanie naczyń wiąże się z narażaniem ich na:

  1. pęknięcia,
  2. stłuczenie,
  3. zarysowanie,
  4. utratę koloru.

To jednak nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę podczas szukania odpowiedniego kompletu naczyń. Istotny jest ponadto ich wygląd, gdyż względy estetyczne też mają znaczenie. To zrozumiałe, bo wspólny, rodzinny posiłek z użyciem ładnych i cieszących oko naczyń nabiera dodatkowych walorów.

Z jakiego materiału powinny być wykonane talerze?

Na rynku serwisów obiadowych największą popularnością cieszą się naczynia wykonane z:

  1. porcelany,
  2. szkła,
  3. ceramiki.

Jeśli chodzi o idealny kompromis między estetyką i trwałością, naczynia zrobione z porcelany nie mają sobie równych. Warto zaznaczyć, że cechują się nie tylko odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ale również nie ulegają odbarwieniom. Jakby tego było mało, bez obaw można używać ich zarówno w zmywarce, jak i kuchence mikrofalowej.

Pocelana Bone China

Jak mogłeś przeczytać w powyższym akapicie, porcelana to najlepsze tworzywo, jeśli chodzi o produkcję talerzy. Jak powstaje ten wyjątkowy materiał? Jest on mieszanką skalenia, glinki kaolinowej oraz kwarcu, którą wypala się w temperaturze od 920 do 1460 °C.

Wśród rodzajów porcelany można wymienić na przykład Bone China (porcelana kostna). W procesie jej produkcji używa się dodatkowo sproszkowanych zwierzęcych kości, dzięki czemu uzyskuje się cieńsze tworzywo.

Porcelana Bone China jest najbardziej szlachetną porcelaną, jaką można znaleźć na rynku. Wyróżnia ją wyjątkowa biel i trwałość, dzięki czemu będzie pięknie prezentować się przez lata. Co więcej, cechuje ją niska porowatość, a jej struktura jest bardzo gładka i lśniąca.

Porcelana Bone China może ponadto mieć odcień kości słoniowej albo delikatnego beżu. Imponująca jakość takiej zastawy to niepodważalny argument za tym, aby znalazła się w Twojej kuchni. Będziesz cieszyć się nią przez wiele lat i doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas różnych uroczystości.

Podsumowanie

Wiesz, już jak wybrać odpowiedni komplet naczyń, który będzie służyć Ci bardzo długo i przy wielu różnych okazjach. Warto ponadto przeglądać oferty branżowych sklepów, takich jak Prymus AGD. Z pewnością znajdziesz taki zestaw naczyń, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.