Jaki ekspres do kawy kupić na działkę?

Jaki ekspres do kawy kupić na działkę?

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki pysznej, aromatycznej kawy. Z tego powodu zabierają ze sobą ekspres w różne miejsca, nawet na urlop na działce. Jaki model sprawdzi się najlepiej w takiej sytuacji?

Ekspresy kolbowe

Ekspres kolbowy to niewielkie urządzenie, które można zabrać ze sobą w podróż. Sprzęt ten wymaga umieszczenia zmielonych ziaren na sitku. W jego przypadku użytkownik decyduje o ciśnieniu, pod którym zostanie wpuszczona woda. Pozwala to na stworzenie naparu o odpowiedniej mocy i smaku, dopasowanych do preferencji danej osoby.

Ekspresy kolbowe spełniają oczekiwania głównie miłośników espresso. Tylko taką kawę można bowiem przygotować z wykorzystaniem tego sprzętu. Stanowi ona bazę do stworzenia bardziej skomplikowanych napojów, np. ze spienionym mlekiem. W tym celu konieczne jest jednak wykorzystanie dodatkowych akcesoriów, choć coraz częściej w sklepach, takich jak Nespresso, znaleźć można urządzenia wielofunkcyjne.

Ekspresy kapsułkowe

Ekspres kapsułkowy jest bardzo wygodny w użyciu. Nie musisz samodzielnie mielić kawy, a także martwić się tym, że wywietrzeje ona w trakcie Twojej wielotygodniowej nieobecności na działce. Ziarna są już bowiem zmielone i zamknięte w małych, szczelnych kapsułkach. Wystarczy włożyć je do ekspresu i zaparzyć.

Kapsułki różnią się smakiem. Wiele z nich zawiera mleko w proszku, dlatego nie musisz brać ze sobą dodatkowych produktów spożywczych i martwić się koniecznością przechowywania ich w lodówce. To rozwiązanie bardzo wygodne – zwłaszcza w sytuacji, gdy ekspres ma być stałym wyposażeniem domku letniskowego, z którego zwykle nie korzysta się w sezonie zimowym.

Aeropress

Jeśli zależy Ci na mobilności i niewielkich gabarytach ekspresu, doskonale sprawdzi się Aeropress. To niewielki sprzęt wykonany z poliwęglanu, który jest w pełni odporny na uszkodzenia mechaniczne. Sprawdzi się więc podczas parzenia kawy nie tylko na działce, lecz także w trakcie wszelkich wycieczek. To świetna opcja przede wszystkim dla osób aktywnych, szukających mobilnych i łatwych w obsłudze urządzeń.

Aeropress nie potrzebuje prądu, dlatego sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. Jego działanie bazuje na sile ludzkich rąk. Użytkownik musi przecisnąć wodę przez zmieloną kawę na wsypaną na sitko. W ten sposób powstaje pyszne espresso, które następnie, w zależności od własnych preferencji, można wzbogacić dodatkowymi składnikami.

Najważniejsze cechy ekspresu do kawy na działkę

Ekspres do kawy na działkę powinien być mobilny i działać w warunkach, które panują w danym miejscu – mowa tu m.in. o sposobie zasilania. Trzeba bowiem pamiętać, że nie wszystkie działki mają dostęp m.in. do energii elektrycznej. Ważne, by do przygotowania kawy z wykorzystaniem wybranego sprzętu potrzebne było jak najmniej produktów. Zwykle w takich miejscach stawia się na produkty tańsze. To w domach całorocznych i kawiarniach najczęściej pojawiają się bardziej rozbudowane, ciężkie i duże ekspresy pozwalające na przygotowanie różnych napojów w kilka sekund.