Przyprawy z różnych zakątków świata – gdzie je znaleźć?

Przyprawy z różnych zakątków świata – gdzie je znaleźć?

Mniej znane przyprawy pochodzące z krajów azjatyckich lub arabskich stanowią bazę do dań orientalnych. Są to bardzo aromatyczne składniki, które nie tylko pachną niezwykle, ale również zmieniają kolor dania oraz jego konsystencję. Przyprawy orientalne są w kuchni polskiej coraz bardziej popularne, można je nabyć w dobrym sklepie z przyprawami. Zioła stanowią dodatek do deserów, ale też do mięs oraz do warzyw. Najbardziej znane orientalne przyprawy występują w gotowych mieszankach, dzięki temu nie trzeba ich tworzyć samodzielnie, a to duża oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Mieszanki przypraw orientalnych — co wchodzi w ich skład?

Sklep z przyprawami oferuje aromatyczne zioła, które są bardzo popularne w kuchni indyjskiej, chińskiej, tajskiej i arabskiej. Właściwie każdy zakątek na świecie ma swoje wyjątkowe dania, które nie powstałyby bez udziału unikalnych składników, jakimi są właśnie przyprawy. Pyszne i pikantne curry to mieszanka słodkiego cynamonu, aromatycznego kuminu oraz ostrej zmielonej papryki chili. Sklep z przyprawami jest miejscem, gdzie można nabyć gotową mieszankę o idealnych proporcjach. W kuchni arabskiej używa się anyżu, goździków, chili oraz kolendry. Mieszanka tych składników idealnie sprawdzi się do przygotowania zup arabskich lub dań mięsnych.

Przyprawy do dań słodkich

Orientalne składniki ze sklepów z przyprawami pozwalają przyrządzić desery z każdej strony świata. To liofilizowane owoce, laski cynamonu oraz anyż. Cynamon doskonale pasuje do dań pikantnych, ale jest też świetną przyprawą w deserach. W kraju używany jest do ciast, np. do szarlotki. Anyżek ma bardzo charakterystyczny posmak, przez niektórych jest uwielbiany, a inni omijają go z daleka. Anyż stał się popularnym składnikiem deserów, cukierków, ale również syropów na kaszel i tabletek do ssania. Sklep z przyprawami może być miejscem, gdzie otrzyma się całe gwiazdki anyżu, które są bardzo atrakcyjną dekoracją dań.

Orientalne herbaty, czyli chwila na relaks

Herbata jest napojem bardzo znanym na całym świecie. Stała się symbolem relaksu i spotkania z bliskimi osobami. Aromatyczny napój można pić o każdej porze dnia, w przeciwieństwie do kawy. Japońskie herbaty zielone ze sklepu z przyprawami pozwolą wprowadzić nieco orientu do codzienności. Gotowe mieszanki herbat sencha to idealny pomysł na prezent. Ciekawostką jest herbata zielona Three Flower Lychee. Esencja wydobywa się ze zwiniętego kwiatu orientalnej rośliny. Pod wpływem wody i wysokiej temperatury roślina rozwija się i zachwyca swoim kształtem i kolorem. A sama herbata jest bardzo smaczna i aromatyczna.