Szklanki do latte — odpowiednie naczynie kluczem do perfekcyjnej kawy

Szklanki do latte — odpowiednie naczynie kluczem do perfekcyjnej kawy

Latte to ulubiony rodzaj kawy wielu osób. Taki napój wyróżnia się ciekawym wyglądem i mocno spienionym mlekiem. Kawa najbardziej atrakcyjnie prezentuje się podawana w wysokiej, transparentnej szklance. Zobacz, jakie opcje są do wyboru.

Jak wygląda szklanka do latte?

Szkło do podawania caffe latte wyróżnia się specyficzną budową. Szklanki do latte są zwykle smukłe i mają wydłużony kształt, co pozwala na idealne ułożenie warstw kawy i spienionego mleka. Nieco inaczej prezentują się szklanki termiczne do latte, które mają zaokrąglony kształt i grube ścianki. Sprawdź różne modele szklanek w sklepie internetowym DUKA, który oferuje wyposażenie do jadalni w skandynawskim stylu.

Caffe latte to napój, który składa się z mocnego i wyrazistego espresso oraz warstw gęstej, kremowej pianki. Wprawny barista potrafi naprawdę imponująco i niezwykle estetycznie przygotować taki napój. Duże znaczenie ma w tym wypadku zwłaszcza odpowiednio dobrana szklanka.

Szkło tego typu ma zwykle pojemność 200 – 400 ml, a samo naczynie ma najczęściej smukły i wysoki kształt lub wyraźnie zaokrąglony. Czasami można trafić na szklanki do kawy latte z niewielkim uchwytem, co ułatwia trzymanie gorącego napoju w ręce. Kolejną charakterystyczną cechą u wielu szklanek do latte jest zwężona u dołu konstrukcja, która rozszerza się na górze. Szklanki do caffe latte mają skupiać uwagę na ciemniejszej warstwie kawy pomiędzy dwiema warstwami spienionego mleka.

Technologia w służbie smaku: szklanki termiczne do latte

Oprócz klasycznej, zwężonej u dołu szklanki, można też niekiedy trafić na naczynia termiczne. Specjalna konstrukcja szkła składająca się z podwójnych ścianek wpływa na lepsze utrzymanie temperatury napoju. Poza tym wiele osób uważa, że takie szklanki termiczne do latte czy innych napojów mają bardzo ciekawy, nowoczesny wygląd.

Szklanka z podwójnymi ściankami sprawia, że kawa wydaje się zawieszona w powietrzu. To częste wyposażenie do nowocześnie urządzonych kuchni i jadalni. Naczynie ma ergonomiczny kształt i pozwala podawać caffe latte w ciekawy i oryginalny sposób. Warto pamiętać, że aspekt wizualny na duże znaczenie przy jedzeniu i napojach, dlatego szklanki termiczne do latte są nie tylko praktyczne, ale także mają charakterystyczny wygląd.

Jak zrobić kawę latte?

Nie trzeba iść do modnej kawiarni, aby rozkoszować się perfekcyjnym latte. Wystarczy kilka akcesoriów i taką kawę można przygotować w domu, oczywiście podając ją tym samym w odpowiedniej szklance. Najpierw trzeba przygotować kawę, tutaj idealnie sprawdzi się ekspres ciśnieniowy, który perfekcyjnie zrobi mocne espresso. Jeśli dysponujesz dużą szklanką, można użyć nawet podwójnej porcji kawy.

Potrzebne będzie też dobrze spienione mleko o większej zawartości tłuszczu. Użyj spieniacza w ekspresie lub ręcznego, aby stworzyć gęstą, aksamitną piankę. Wlej około połowę objętości szklanki do latte, następnie powoli wlewaj espresso i ponownie uzupełnij całość za pomocą mlecznej pianki. Smacznego!