ZImowe koktajle

ZImowe koktajle

Koktajle kojarzą nam się głównie z latem i ciepłymi wieczorami. Na szczęście nie musimy z nich rezygnować podczas chłodniejszych miesięcy. W zimowym menu barmanów znajduje się wiele napojów i drinków, które warto spróbować. Ich przygotowanie jest zazwyczaj dość łatwe, dlatego bez problemu można przygotować je w domu. Oto kilka propozycji na napoje, które doskonale nadadzą się na zimowe spotkania i imprezy.

Eggnog

To napój popularny w krajach anglosaskich szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Podaje się go zwykle w czasie kolacji bożonarodzeniowej  Jest to koktajl na bazie jajek i mleka. Jest bardzo słodki, smakiem przypomina ajerkoniak. Podstawą dla koktajlu jest rum, whisky lub brany. 

Hot toddy 

jest to gorący napój, najczęściej z użyciem whisky. Alkohol połączony jest z herbatą i dużą ilością przypraw, goździków cynamonu oraz anyżu. Dodaje się do niego także cytrynę. Dzięki temu działa rozgrzewająco, dlatego część jego wielbicieli uważa, że on również właściwości prozdrowotne.

Irish coffee 

to doskonałe połączenie kawy, deseru i drinku jest kawiarnianym klasykiem od wielu lat. Napój powstał, aby ogrzać zmęczonych pasażerów linii lotniczej. Zaproponowany im koktajl był idealny na zimowy wieczór, dlatego i dzisiaj w chłodne dni irish coffee cieszy się wyjątkową popularnością. 

Poncz 

Mieszkanka czerwonego wina i owoców sprawdzi się doskonale jak zimowy koktajl. Wystarczy zadbać o charakterystyczne dla tego czasu przyprawy, np.cynamon, goździki, a charakter napoju doskonale wpisze się na czas chłodu i niższych temperatur. Jest on również wyjątkowo łatwy w przygotowaniu, dzięki czemu często gości na naszych stołach.

Grzaniec 

Trudno mówić o zimowych drinkach pomijając grzaniec. Jest to klasyka zimowych spotkań, jarmarków czy przyjemnych wieczorów przy kominku. Gorące wino z przyprawami to doskonały napój na chłodne wieczory, a dzięki jego popularności wiele miejsc serwuje go w różnych ciekawych odsłonach.