Rozgrzwające napoje na zimne wieczory

Rozgrzwające napoje na zimne wieczory

Nic nie poprawia nam nastroju w zimowe wieczory tak jak kubek z ciepłym napojem. Otuleni kocem z książką lub dobrym filmem z przyjemnością rozkoszujemy się wspaniałym smakiem. Herbata, Kakao, a może kawa? Opcji jest wiele, oprócz pysznych zimowych naparów znajduje się wiele oryginalnych przepisów. Oto kilka propozycji, które pozwolą na urozmaicenie zimowego menu.  

Chai latte  

To popularny napój, który coraz częściej serwowany jest w kawiarniach. Jest to połączeni spienionego mleka oraz herbaty. W niektórych przepisach uzupełnia się go odrobiną kawy, jednak oryginalna, indyjska chai latte jej nie zawiera. Dodatek przypraw rozgrzewających i energetyzujących cynamonu, kardamonu, imbiru i goździków sprawia, że jest to idealny napój nie tylko na chłodne dni.  

Grzaniec  

Kolejny napój jest królem świątecznych jarmarków i zimowych spotkań na świeżym powietrzu. Grzane czerwone wino przygotowywane jest z owocami, najczęściej cytrusami oraz przyprawami. Pierwsze wzmianki o napoju pochodzą aż ze średniowiecza. Jego popularność nie wynika jedyni z walorów smakowych niewielka ilość alkoholu poprawia trawienie oraz wpływa pozytywnie na nastrój.  

Gorąca czekolada  

Uwielbiają ją zarównodzieci jak i doroli. Gorąca czekolada doskonale dopełni zimowy relaks. Można serwować ją jako klasyczny gęsty i słodki napój lub w wersji wytrawnej. Z dodatkiem mleka lub pianek. Doskonale pasuje do niej dodatek chilli. W zależności od naszyc preferencji smakowych możemy znaleźć dla siebie idealną wersje dla siebie.  

Kawa piernikowa 

Kawa to doskonały napój, którey posiada szereg właściwości odrzywczych. Wielu z nas spożywa kawę codzienne. Jej zimowa wersja to propozycja podania napoju z dodatkiem przypraw charaterystycznych dla ciasta piernikowego. Cynamon,gożdziki i przyprawy korzenne odmienią napój i dodadzą mu świątecznego charakteru.  

Złote mleko  

Ten indyjski napój zyskuje coraz większą popularność. Złoty kolor  uzyskiwany jest przez dodatek przypraw, przedewszystkim kurkumy. Rozgrzewający napój posiada wiele włąsciwości pro zdrowotnych takich jak poprawę odporności, czy walkę ze stanami zapalnymi. Znany jest od stuleci w medycynie wschodu. Idealnie sprawdzi się na zimową szarugę i wzmocni poprawne funkcjinowanie naszego organizmu 

Trudno zliczyć liczbę gorących i rozgrzewających napoji. Wszystkie one są doskonałe i mają wielu wielbicieli. Nasze propozycje to jedynie kropla w morzu napojów i naparów, które sprawią ,że zimowy wieczór stanie się przyjemną celebracją odpoczynku lub doskonałym powodem do spotkania się ze znajomymi.