Postaw na owoce sezonowe – jabłkowy grudzień

Postaw na owoce sezonowe – jabłkowy grudzień

Grudzień nadszedł wielkimi krokami i choć jest to miesiąc, który kojarzony jest głównie ze świętami Bożego Narodzenia, nie można zapominać o równie istotnych rzeczach, jakimi są owoce sezonowe. W Polsce jest to sezon na jabłka, z których można wyczarować niesamowite desery, lecz nie tylko. Świetnie sprawdzą się również do dań wytrawnych, czy też jako dodatek do świątecznych specjałów. Postaw na sezonowe owoce – wyczaruj cuda z jabłek!

Dlaczego warto jeść jabłka?

Jabłka to jedne z najbardziej popularnych owoców w Polsce. Nie powinno to nikogo dziwić ze względu na to, że sady jabłoniowe można spotkać na terenie całego kraju. Warto włączyć je do jadłospisu nie tylko z powodu ich pochodzenia, lecz przede wszystkim ze względu na ogrom składników odżywczych, jakie mają w składzie. Właściwości jabłek to przede wszystkim zbawienne działanie na cały organizm. Posiadają mnóstwo witamin, jednakże królującą jest witamina C, która odpowiada nie tylko za budowanie lepszej odporności, lecz również zwalnia procesy starzenia.

Jabłka wpływają pozytywnie na pamięć i koncentrację. Odpowiada za to potas, którego w jabłkach nie zabraknie. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego nie warto odmawiać sobie posiłku z tymże owocem.

Ze względu na zawartą ilość błonnika w jabłkach, mogą poprawiać perystaltykę jelit i regulować poziom cholesterolu we krwi.

Owoce sezonowe – jabłkowy grudzień

Tworząc całodniowy jadłospis, najlepiej uwzględnić w nim produkty, które są sezonowe. Jest to przede wszystkim oszczędność nie tylko pieniędzy, lecz również czasu. Wszystko za sprawą dostępności tychże produktów. Jeśli wybierzesz sezonowe owoce i warzywa, będziesz mógł zakupić je w każdym sklepie spożywczym, który odwiedzisz. Nie będziesz miał takiej możliwości, jeśli Twoje menu będzie opiewało w produkty, które nie są zbyt popularne w sezonie.

W grudniu najlepiej postawić na jabłka nie tylko dlatego, że jest na nie sezon. Świetnie sprawdzą się do wigilijnego kompotu, jako ozdoba do świątecznych stroików, czy też część ubioru Twojego drzewka. Wybierając suszone jabłka, możesz dodać je również do zimowej herbaty. Jeśli preferujesz mocniejsze trunki, świetnie się składa, ponieważ jabłka sprawdzą się również do grzanego piwa i wina!