Profesjonalne ekspresy do kawy dla gastronomii, na które należy zwrócić uwagę

Profesjonalne ekspresy do kawy dla gastronomii, na które należy zwrócić uwagę

Zarówno do kawiarni, jak i do naszej kuchni, możemy kupić różnego rodzaju profesjonalne ekspresy do kawy. Oczywiście jest to dość spory wydatek, ale w naszym mniemaniu inwestycja ta jest warta uwagi. Jeżeli jesteśmy fanami kawy, z pewnością warto zainwestować w rozwiązanie dobrej jakości, z którego pomocą będziemy mogli przygotować pyszną kawę. Jednak na co należy zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupów? Zastanówmy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Rodzaje ekspresów do kawy, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i w kawiarni

Profesjonalne ekspresy do kawy nieco różnią się w swojej budowie i wyglądzie od tych, w które zazwyczaj spotykamy biurach, miejscach w pracy, czy nawet w domach. Jednak mimo tego, że najczęściej widujemy je po prostu w kawiarniach, coraz więcej osób decyduje się na taką inwestycję do własnego, domowego zacisza. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przecież korzystać z uroków wybornej kawy również w domu.

Profesjonalne ekspresy do kawy, jak wspomnieliśmy, są nieco inne od tych, które kojarzą nam się od razu, jeżeli mowa o konkretnych modelach. Ekspres ciśnieniowy kolbowy ręczny to bardzo popularne rozwiązanie. Jednak profesjonalne ekspresy do kawy ciśnieniowe kolbowe są dwu grupowe. W domowych rozwiązaniach znajdziemy kolbę pojedynczą, czyli taką, która ma jeden wylot, ale oczywiście nie jest to reguła. Aczkolwiek profesjonalne ekspresy do kawy z tego rodzaju powinny być podwójne, gdyż właśnie dzięki temu szybciej przygotujemy wybraną kawę. Warto również wiedzieć o tym, że tego typu ekspresy do kawy mogą być również w wielogrupowe. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się jednak w kawiarniach i innych lokalach gastronomicznych. Warto wiedzieć o wiesz o tym, że do jego obsługi potrzeba doświadczenia i kunsztu, dlatego jeżeli nie posiadamy odpowiednich umiejętności baristycznych, powinniśmy zrezygnować z jego zakupu i zdecydować się na prostsze urządzenie albo po prostu zainwestować w odpowiedni kurs.

Niezwykle popularnym rozwiązaniem są oczywiście ekspresy automatyczne. To właśnie na nie zdecydujemy się najczęściej dokonując zakupów, jeżeli chodzi o wyposażenie naszej kuchni. Ponadto te profesjonalne ekspresy do kawy goszczą również w biurach, ale również pojawiają się w lokalach gastronomicznych, które niekoniecznie nastawione są na serwowanie kawy dla wymagających klientów. Oznacza to więc, że prawdziwy smakosz kawy i koneser różnych gatunków i rodzajów kaw, jeżeli zobaczy w lokalu za barem tego typu ekspres, może nie być zainteresowany skorzystaniem z niego. Aczkolwiek rozwiązania te są niezwykle ciekawe, gdyż profesjonalne ekspresy do kawy automatyczne oferują nam nie tylko gotowe propozycje, ale dają również możliwość w personalizacji konkretnych napojów kawowych, co w domowym zaciszu jest niezwykle ważne.

Koniecznie musimy również wspomnieć o ekspresie przelewowym, który bywa niezwykle niedoceniony w polskich lokalach. Służy on do zrobienia czarnej lub białej kawy, jeżeli posiadamy do tego odpowiedni spieniacz do mleka wyróżnia się on tym, że za jego pomocą możemy przygotować naprawdę duże ilości kawy. Wystarczy wsypać kawę do filtra, wlać zimną wodę i włączyć ekspres do prądu. Czas parzenia zależny jest od grubości zmielonej kawy, ale nie przekracza on zwykle w 15 minut. Musimy jednak pamiętać, że smak przygotowanej tutaj kawy będzie zależny od tego, jakiej kawy użyjemy.

Podsumowanie

Profesjonalne ekspresy do kawy w gastronomii i w różnego lokal rodzaju lokalach mogą być naprawdę różne. Wspomnieliśmy już o tym, że w domowym zaciszu możemy zdecydować się na drogie rozwiązania, które goszczą także profesjonalnych kawiarniach. Jednak jesteśmy zdania, że jest to spora inwestycja, która będzie wymagała od nas zaangażowania w przygotowaną kawę, dlatego też śmiało polecamy profesjonalne ekspresy do kawy automatyczne, które z pewnością spełnią swoje zadania. Wcale nie musimy inwestować w kilkunastu tysięcy złotych, by móc cieszyć się w wolną kawą. Wybór jednak powinien być dobrze przemyślany i jednocześnie dostosowany do preferencji wszystkich domowników, gdyż jest to inwestycja na długie lata. W przypadku wyboru ekspresów do lokali gastronomicznych z pewnością warto wybrać bardziej zaawansowane i rozbudowane rozwiązania. Warto skorzystać przy wyborze z doświadczenia hurtowni gastronomicznej, która chętnie dobierze odpowiedni dla nas model.